Czy marihuana uzależnia? Kilka faktów o marihuanie. Narkotyk z kwiatów konopi indyjskich

rexmedlen / Pixabay

Marihuana, narkotyk z kwiatów konopi indyjskich należy do jednej z najpopularniejszych używek. Jednym z częstych pytań, jakie zadają sobie ludzie w jej kontekście jest to, czy marihuana uzależnia?

Czy marihuana uzależnia?

Marihuana nie uzależnia fizycznie, przez co zaliczana jest do tak zwanych narkotyków miękkich. Jak najbardziej realne jest jednak uzależnienie psychiczne. Skręty z marihuany stały się dla wielu osób nieodłącznym elementem zabawy, rozluźniają, wprawiają w dobry nastrój. Niestety w efekcie jest to z czasem bez nich niemożliwe. Co ciekawe, w przeciwieństwie do innych narkotyków, marihuana powoduje zjawisko zwane tolerancją odwróconą. Oznacza to, że im więcej się jej pali, tym mniej potrzeba do osiągnięcia pożądanego efektu. Czyni to ja względnie bezpieczną, choć spożywanie jest oczywiście niezalecane.

Ciekawostki o marihuanie – narkotyk z kwiatów konopi indyjskich

W Polsce zarówno sprzedaż jak i posiadanie marihuany jest nielegalne i karalne. W innych krajach prawo bywa mniej lub bardziej liberalne w tej kwestii. Co ciekawe, marihuana może być tez wykorzystywana w leczeniu wielu chorób, w tym także raka.

 

Możesz również polubić…