Leczenie bezsenności Warszawa

DieterRobbins / Pixabay

Bezsenność choć z pozoru nie brzmi tak groźnie, może stać się poważną chorobą, gdy nie leczona staje się przewlekła i negatywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Mózg by sprawnie działać, potrzebuje regeneracji i odpoczynku, którego doznaje właśnie podczas snu – gdy go nie ma, sprawność tego jakże ważnego narządu, słabnie co wpływa na naszą efektywność w pracy, szkole a nawet podczas domowych obowiązków.
Co może być przyczyną bezsenności? Przede wszystkim najprostsze kwestie jak stres, niekomfortowe warunki do spania, nieregularność godzin snu. Ponadto, bezsenność może być skutkiem chorób psychicznych, zespołu niespokojnych nóg, chorób somatycznych, bądź zaburzenia rytmu snu i czuwania.
Leczenie bezsenności można odbywać we współpracy z lekarzami i specjalistami w tej dziedzinie. Warszawa oferuje wiele poradni zajmujących się leczeniem tej choroby. Zwykle stosują one farmakologiczne i niefarmakologiczne metody leczenia. Sen jest niesamowicie ważny dla całego organizmu, by mógł on sprawnie i skutecznie działać w ciągu dnia, dlatego bezsenności nie należny bagatelizować i warto ją leczyć od początku jej występowania.

Możesz również polubić…