Przedawkowanie alkoholu objawy. Objawy alkoholizmu – 3 promile alkoholu objawy

Alkoholizm, choroba alkoholowa, toksykomania alkoholowa… Nazw jest wiele, wszystkie opisują to samo zaburzenie – uzależnienie i utratę panowania nad ilością spożywanego alkoholu. Według danych statystycznych dotyka niemalże jednej czwartej Polaków, z czego ponad 70% stanowią mężczyźni.

Przedawkowanie alkoholu objawy

Jest to bardzo groźne uzależnienie, niosące za sobą szereg negatywnych konsekwencji zarówno społecznych, zawodowych, jak i finansowych. Alkoholizm ma też wyjątkowo negatywny wpływ na zdrowie.Główne objawy zatrucia alkoholowego to tak zwane splatane myśli, śpiączka bądź utrata przytomności, wymioty, drgawki, znacznie spowolniony i nieregularny oddech oraz hipotermia – obniżenie temperatury ciała.

3 promile alkoholu objawy

Jeśli w organizmie człowieka znajdą się 3 promile alkoholu objawy będą zwielokrotnione, wizja zapadnięcia w śpiączkę stanie się bardzo realna. Za dawkę śmiertelną w charakterze orientacyjnym podaje się 4 – 5 promili. Uzależnienie od alkoholu prowadzi do marskości wątroby, zapalenia żołądka, niedożywienia i wyniszczenia organizmu, szeregu zaburzeń psychicznych i śmierci. Chorobę trzeba koniecznie leczyć.

 

Możesz również polubić…