Usta jak z okładek? To takie proste!

JerzyGorecki / Pixabay

Każda kobieta ma swoje sposoby na piękne usta. Jednak wiele z nich to raczej triki, aby ukryć spierzchnięte, popękane lub blade usta. Co więc trzeba zrobić, gdy chcemy, aby bez szminki nasze usta były różowe, gładkie i ponętne?

Codzienne nawilżenie

Usta nie mają gruczołów, które by je nawilżały. Dlatego, jeśli chcemy piękne usta musimy to robić same. Najlepsze do tego będą balsamy z naturalnymi składnikami. Przy czym uwagę trzeba zwrócić na zawartość witaminy E, która dobrze wpływa na skórę i gliceryny, która wiąże wodę. Dzięki tym dwóm składnikom nasze usta od razu zyskają na nawilżeniu i szybciej zagoją się wszelkie ranki i pęknięcia na ustach.
W dodatku dobrze aby w naszej pomadce ochronnej znajdował się filtr UV oraz naturalne oleje. Dzięki temu słońce nie naruszy delikatnej skóry ust.

Yoga Ust!

Może to zabrzmi dziwnie, ale na wygląd ust dobrze działają ćwiczenia. Nie tylko dobrze działają na uelastycznienie się skóry, ale także niwelują powstające wokół ust zmarszczki.
Jak wyglądają takie ćwiczenia? Cóż, najprostszym jest układanie ust w dzióbek i trzymanie ich tak przez 10 sekund. Następnie wracamy do zwyczajowego układu ust i powtarzamy dzióbek. Kilka minut takich ćwiczeń dziennie znacznie poprawi ukrwienie ust.

Zdrowa dieta

Nasza dieta ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy. Zależnie od tego ile w niej jest witamin i minerałów, tym lepiej zdrowiej i piękniej wygląda nasza skóra, włosy, paznokcie. Wpływa więc to także na wygląd naszych ust. Nawet więcej – tym bardziej.
Skóra na ustach jest bowiem najcieńsza i tym samym najdelikatniejsza na naszej twarzy. Odbijają się więc na niej wszelkie nieprawidłowości w diecie.
Brak wody w organizmie – spierzchnięte, sucha usta. Brak witaminy E – popękane usta z rankami. Brak składników mineralnych – blade usta bez naturalnego zaróżowienia.

Oblizywać, czy nie?

Naturalnym naszym odruchem, gdy mamy suche usta jest ich oblizanie. To niestety błąd, gdyż na wietrze, na słońcu, czy podczas niskiej temperatury otoczenia oblizanie ust tylko pogorszy ich stan. Ślina sprawi, że skóra na ustach wyschnie, spierzchnie lub popęka.

 

Możesz również polubić…