Gdzie najlepiej kupić okulary?

zeradodich / Pixabay

Gdzie najlepiej kupić stylowe okulary z ładnymi oprawkami?

W Polsce znajduje się aż 3 500 salonów optycznych. Liczba ta robi spore wrażenie. Oprócz tego jest możliwość zakupu okularów supermarketach lub drogeriach. W tym przypadku ich ceny są stosunkowo niskie. Jednak najlepszy pomysłem jest nabycie okularów u optyka. Gdy decydujesz się na zakup, musisz wybrać między optykiem a sieciówką. Sprawdź ofertę w jednym i drugim punkcie. Ważne jest, aby nie być rozczarowanym. Tak duża paleta wyboru sprawia, że znajdziesz z pewnością okulary, które będą do Ciebie pasować oraz będą się Ci podobać

Jak pokazują badania, wadę wzroku ma w Polsce około 20 milionów osób, które ukończyły 18 lat. To bardzo dużo. Niestety Polacy nie dbają o wzrok. Często spędzają czas w słabo oświetlonych miejscach, czytają książki wieczorem przy słabym świetle. To powoduje pogorszenie się wzroku.

Według badań Europejskiej Rady Optometrii i Optyki, okulary wystarczają średnio na cztery lata. Natomiast średnia wartość pary okularów to koszt około 300 złotych. To oznacza konkretny wydatek. Dlatego warto dbać o swoje okulary, aby się nie uszkodziły.

Jakie oprawki wybrać?

Salony prześcigają się w ofertach. Gdy udasz się do niego, musisz liczyć się z kosztem wizyty, rzędu 70-130 zł. W przypadku zakupu okularów cena spada o 10 zł. Diagnozowaniem i korekcją wad wzroku oraz wyborem odpowiednich szkieł, adekwatnie do wady wzroku zajmuje się optometryka. Okulista natomiast sprawdza ostrość widzenia oraz ustala moc szkieł. Wykona również badania wzroku i oceni czy nie ma wad wzroku. W dalszej kolejności trzeba wybrać odpowiednie oprawki. Cena zależna jest od jakości wykonania oprawek oraz marki. Liczy się także miejsce produkcji. Do wyboru są metalowe, plastikowe, tytanowe lub nawet drewniane. W przypadku tej ostatniej propozycji można się pozytywnie zaskoczyć. Są osoby, które decydują się nawet na oprawki drewniane.

Cena oprawek

Znalezienie oprawek w cenie poniżej 250 zł graniczy z cudem. Trzeba postawić na jakość. Cena dobrych oprawek zaczyna się od 300 zł. Warto więcej zapłacić, gdyż żywotność będzie dłuższa.

Gdzie szukać dobrych okularów?

Gdy mieszkasz w takich miejscowościach jak Trzebinia, Krzeszowice, Pilica, Szczekociny lub Zawiercie, wtedy możesz udać się do sprawdzonego punktu, jakim jest Optyka-Victoria. Również optyk Jaworzno proponuje swoim klientom ciekawą ofertę. Pamiętaj, aby porównywać ceny okularów oraz zwracać uwagę na jakość ich wykonania. To ważny aspekt, gdyż wybór odpowiednich okularów, to inwestycja we wzrok na kilka lat.

Zamiast okularów możesz postawić na soczewki

Jak pokazują badania, wśród osób z wadami wzroku, co dziesiąta zdecydowała się na soczewki. Zakupić je można u optyka. Jest także możliwa transakcja przez internet. To spore udogodnienie dla osób, które nie dysponują wystarczającą ilością czasu. Ta praktyka jest coraz częściej stosowana. Gdy mówimy o cenach soczewek, trzeba liczyć się z wydatkiem około 60 zł za 30 sztuk.

Mam nadzieję, że jesteś teraz świadomą osobą, która wie jakich okularów szukać. Alternatywą są soczewki. Sam musisz dokonać wyboru. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj też o kosztach, z jakimi wiąże się zakup okularów. Oprócz ceny weź pod uwagę także jakość.

Współpraca przy powstaniu artykułu: Seo Managment

Możesz również polubić…