Jak używać kwasu migdałowego?

Jak należy używać kwasu migdałowego w domu?

Kwas migdałowy pozwala na mocne złuszczenie zniszczonej wierzchniej warstwy naskórka. Skutkuje to intensywną regeneracją i wizualnym odmłodzeniem poprzez wytwarzanie znacznej ilości nowych komórek. Najbezpieczniejszym i najrozsądniejszym wyjściem jest wizyta w salonie kosmetycznym i profesjonalny peeling kwasem migdałowym. Jednak przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności można pokusić się o wykonanie takiego zabiegu w warunkach domowych.

Kto powinien szczególnie zainteresować się zabiegiem jakim jest peeling kwasem migdałowym?

Praktycznie każda osoba, chcąca poprawić wygląd swojej skóry i widocznie ją odmłodzić. Szczególnie korzystnie wpłynie jednak na skórę osób z problemami z trądzikiem czy wypryskami.

Ze względu na bardzo silne działanie odradza się stosowanie kwasu migdałowego osobom z delikatną i szczególnie reaktywną skórą.

Co będzie potrzebne do przeprowadzenia peelingu kwasem w domu?

W zasadzie niewiele:

– specjalny zestaw z 40% roztworem kwasu migdałowego
– naturalne mydło bez dodatków (w tym barwników i substancji zapachowych)

Przed wykonaniem całego zabiegu dla bezpieczeństwa warto przeprowadzić “test” na małym fragmencie skóry. Dodatkowo pierwsze domowe zabiegi należy przeprowadzać stosunkowo małą ilością kwasu i przez jak najkrótszy czas.

Sam zabieg jest dość prosty

Zaczynamy go od dokładnego umycia i wytarcia do sucha skóry. Dla lepszego efektu można skorzystać ze spirytusu – pomoże on odtłuścić cerę. Następnie aplikujemy na nią roztwór kwasu. Możemy do tego wykorzystać zarówno pędzelek, jak i nasączony płatek kosmetyczny. Do wykorzystania punktowego idealnie nada się patyczek higieniczny. Peeling kwasem migdałowym można nakładać na całą twarz (zaczynając od czoła i oczywiście omijając okolice oczu), szyję czy dekolt, ale także wykonać go punktowo w miejscach po między innymi wypryskach, albo przebarwieniach.
Po nałożeniu roztwór kwasu powinien być trzymany na skórze 3-5 minut. Dla bezpieczeństwa zaleca się, aby w żadnym wypadku nie przedłużać tego czasu (brak odczuć takich jak rozgrzanie czy mrowienie, a także łuszczenia się skóry po zabiegu nie oznacza, że nie zadziałał). Ostatnim krokiem będzie zmycie kwasu ze skóry przy pomocy mydła – najlepiej w pełni naturalnego. Ma ono odczyn zasadowy, więc doskonale zneutralizuje działanie kwasu. Dla pewności najlepiej jest umyć skórę kilkukrotnie.

Tak wykonany zabieg z pewnością da widoczny efekt odmłodzenia i ogólnej poprawy jakości skóry. Peeling kwasem migdałowym powinien być jednak przeprowadzany rozsądnie, ponieważ takie stężenie kwasu potrafi zrobić krzywdę na przykład przy dłuższej niż zalecana aplikacji.

 

Może Ci się również spodoba