Związek witamin z cholesterolem

moigram / Pixabay

To jak ważny jest poziom cholesterolu w naszej krwi, często nie zajmuje zbyt dużo naszej uwagi, zmienia się to w momencie, w którym zaczynamy dostrzegać różne skutki naszego zaniedbania. Sposobów na obniżenie cholesterolu istnieje kilka i to od nas zależy czy pójdziemy w stronę metod naturalnych czy stronę farmacji. Warto jednak zacząć od tych mniej inwazyjnych metod i na początek włączyć do naszej diety więcej witamin takich jak- witamina C, która zapobiega stanom zapalnym, witamina B, która utrzymuj niski poziom homocysteiny, która z kolei podnosi ryzyko miażdżycy dużo bardziej niż podwyższony cholesterol. Natomiast witamina K2 zapobiega uwapnieniu tętnic i innych tkanek miękkich.

 

Przez zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi witamina E jest zatrzymywana w krwiobiegu i nie może dotrzeć do tkanek. Witamina ta ma związek ze starzeniem lub wzrostem wagi. Natomiast sam cholesterol wchodzi w skład witaminy D
Warto jednak wszystkie nasz zmiany w diecie połączyć z delikatnym wysiłkiem fizycznym oraz przykładać więcej uwagi do jakości naszego życia, eliminując z niego papierosy i alkohol lub chociaż starać się eliminować je do minimum.

Możesz również polubić…