Zyski i straty z picia alkoholu. Problem z alkoholem

QuinceMedia / Pixabay

zyski i straty z picia alkoholu

W Polsce procent osób uzależnionych od spożywania alkoholu jest niepokojąco duży. Wpływa na to wiele czynników społecznych i indywidualnych. Bez względu na to, co skłania nas ku alkoholizmowi, należy mieć na uwadze, że zyski i straty z picia alkoholu są nieporównywalne.

Co nam daje alkohol?

Alkohol w rozsądnych dawkach to nic złego. Towarzyszy nam w radosnych momentach naszego życia, jest nieodłącznym elementem świętowania. Czerwone wino pobudza trawienie, zimne piwo chłodzi organizm w upalny dzień. Problemy zaczynają się, kiedy traci się kontrole nad ilością spożywanego alkoholu. Być może daje nam on poczucie chwilowej ulgi, pomaga oderwać się od kłopotów, zapomnieć o problemach – w konsekwencji jednak tylko je mnoży.

Problemy alkoholików

Uzależnienie od alkoholu niesie ze sobą szereg poważnych konsekwencji, zarówno społecznych (np. wykluczenie), zawodowych (utrata pracy bądź możliwości awansu) oraz finansowych (nie tylko nie skupiamy się na zarabianiu pieniędzy, co trwonimy je na alkohol). Dodatkowo alkoholizm jest tez bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Powoduje między innymi marskość wątroby bądź skrajne wygłodzenie. W konsekwencji często prowadzi do śmierci.

 

Możesz również polubić…