Olejki – olejek sosnowy i olejek pomarańczowy

jill111 / Pixabay

Naturalne olejki mają wszelakie zastosowanie w kosmetyce. Ze względu na ich właściwości możemy je stosować jako dodatek do maseczek (do twarzy, bądź włosów), wzbogacenie pilingów i balsamów. Równocześnie kilka kropel dodanych do kąpieli powoduje napływ pięknych aromatów pozwalających się zrelaksować. Poniżej przedstawione zostały dwa popularne olejki.
– olejek sosnowy, pozyskiwany jest z igieł sosny i posiada właściwości lecznicze – ma działanie bakteriobójcze, przeciwzakaźne, rozgrzewające, łagodzące, osłabia objawy przeziębienia. Ze względu na swoje właściwości, świetnie nadaje się do inhalacji niedrożnych dróg oddechowych. Stosowany jest również do oczyszczania powietrza w aromaterapii.
– olejek pomarańczowy, pozyskiwany jest ze skórki pomarańczy. W przeciwieństwie do olejku sosnowego, ten ma zastosowanie przede wszystkim w kosmetyce. Wykorzystuje się go w celu uzyskania promiennej, napiętej skóry twarzy, a także w walce ze zmarszczkami.
Wbrew pozorom, w pielęgnacji twarzy, olejków mogą używać zarówno osoby posiadające suchą cerę jak i te z cerą tłustą. Podstawą jest dobór odpowiednich olejków, które nie będą “zapychać” gruczołów potowych i powodować większego jej przetłuszczania.

Możesz również polubić…