Zadbaj o swoje zdrowie jesienią

Concord90 / Pixabay

Czujesz się senny, zmęczony i wyczerpany? Twój układ odpornościowy wręcz bije na alarm? Jesteś jedną z tych osób, które mocno odczuwają skutki zmiany pór roku? Jeśli jesień to dla Ciebie okres kiedy Twoje samopoczucie jest coraz gorsze, często zdarzają Ci się bóle głowy, mięśni, zatok, dopada Cię przeziębienie, katar, czujesz się osłabiony – to najwyższy czas aby już w okresie powakacyjnym zadbać o swoje zdrowie i siły witalne.

Nieprawidłowe odżywianie czy brak słońca często powoduje, że w naszym organizmie posiadamy niedobory witaminy, a zwłaszcza wit. D. Jest ona niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, dlatego zadbajmy o jej suplementacje (znajdziemy ją np. w tłustych rybach morskich). Nie zapomnijmy również o witaminie A (marchewka, jajka, wątróbka), B3 (orzechy ziemne, drób), B2 (mleko, warzywa strączkowe), kwasie foliowym (zielone warzywa) czy witaminie C (czarna porzeczka, cytrusy) i E (sałata, kalafior, migdały).

Oprócz suplementacji ważna jest także odpowiednia dieta z zachowaniem proporcji mikro i makro składników. Doskonałym dodatkiem do tych kuracji są olejki eteryczne jak np. olejek z drzewa herbacianego, olejek sosnowy czy zioła, które mogą stanowić świetny dodatek do rozgrzewających i pobudzających nasze ciało masaży i kąpieli. Zadbajmy o siebie, dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia.

 

Możesz również polubić…