Co warto wiedzieć przed zakupem ptasznika?

41330 / Pixabay

Ptaszniki to wyjątkowe i niezwykłe zwierzęta, ale można śmiało powiedzieć, że nie są one odpowiednim zwierzakiem dla każdego. Niemniej jednak wielu fanów pająków w pewnym momencie zastanawiało się nad posiadaniem ptasznika. Chęć dokonania zakupu pod wpływem impulsu może często wydawać się ekscytująca, jeśli znajdziesz się w sklepie zoologicznym lub w specjalistycznym sklepie ze zwierzętami egzotycznymi, ale tak jest naprawdę ważne, aby nie kupować ptasznika dla kaprysu.

Czy szukasz zwierzaka, z którym możesz się bawić?

Jeśli tak, to prawdopodobnie ptasznik nie jest dla Ciebie. Podczas gdy wielu właścicieli ptaszników regularnie dotyka i trzyma pająki w dłoniach, standardowa podstawowa rada dla nowicjuszy jest taka, że należy unikać dotykania ich w jak największym stopniu, zarówno dla własnego bezpieczeństwa, jak i pająka. Wprawdzie ptaszniki to pająki hodowlane niejadowite, ale pamiętać należy, że ich ugryzienie może nadal być bolesne, oraz powodować swędzenie i podrażnienie skóry.

Czy chcesz, aby zwierzak był aktywny i zabawny?

Ptaszniki są niezaprzeczalnie fascynujące i interesujące do obserwowania, nawet gdy się nie poruszają, ale jeśli szukasz zwierzaka, który będzie robił sztuczki lub przychodził na zawołanie, wkrótce się znudzisz. Ptaszniki spędzają dużo czasu nie robiąc absolutnie nic i często się chowają, chociaż można śmiało powiedzieć, że obserwowanie ich polowania na zdobycz i jedzenia żywego jedzenia jest niesamowicie interesujące. Nie są też, oczywiście, rodzajem zwierząt, które można wypuścić na spacer po domu, ponieważ szybko znikają i chowają się, trudno je znaleźć, jeśli się zgubią.

Czy szukasz zwierzaka na dłużej?

Ludzie często zakładają, że ptaszniki żyją dość krótko i przeważnie przeżywają tylko kilka lat. Chociaż dotyczy to wielu bezkręgowców, ptaszniki są często wyjątkiem. Istnieją znaczne różnice między długością życia różnych typów ptaszników, ale wiele odmian może przeżyć nawet dwadzieścia lat, jeśli są odpowiednio pielęgnowane, a nawet około trzydziestu lat dla samic tego gatunku. Jeśli więc szukasz zwierzaka na chwilę, ptasznik prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.

 

Możesz również polubić…