Uzależnienia xxi wieku. Współczesne uzależnienia

rawpixel / Pixabay

Wraz ze zmieniającymi się czasami pojawiły się też nowe uzależnienia. Z powodu pędu, w jakim przyszło nam żyć i stresu, który dotyka nas na co dzień narażeni jesteśmy na szereg niebezpieczeństw. Zapijamy niepowodzenia, zajadamy smutki, uciekamy od prawdziwym relacji do wirtualnej rzeczywistości. Jakie niebezpieczeństwa na nas czekają?

Uzależnienia 21 wieku

Najczęściej występujące uzależnienia XXI wieku to: alkoholizm, markomania, obżarstwo, pracoholizm, seksoholizm i uzależnienie od cyberprzestrzeni (Internetu, telefonu, mediów społecznościowych itd.). Po pierwsze pomagają one ludziom odreagować ogromny stres, z którym walczyć musza na każdym kroku. Z drugiej strony dostęp do substancji / czynności uzależniających jest niezwykle łatwy.

uzależnienia xxi wieku

Niestety, choć na pierwszy rzut oka uzależnienie może wyglądać na niegroźną rozrywkę, z której w każdej chwili można zrezygnować, w rzeczywistości niosą one za sobą szereg negatywnych konsekwencji zarówno na płaszczyźnie społecznej, jak i zawodowej, finansowej i zdrowotnej. Uzależnienie nie rozwiązuje problemów, przeciwnie – generuje kolejne. Negatywnie wpływa na jakość życia każdego człowieka. Należy za wszelką cenę je zwalczać.

 

Możesz również polubić…