Jak używać kwasu migdałowego?

7945425 / Pixabay

Jak należy używać kwasu migdałowego w domu?

Kwas migdałowy pozwala na mocne złuszczenie zniszczonej wierzchniej warstwy naskórka. Skutkuje to intensywną regeneracją i wizualnym odmłodzeniem poprzez wytwarzanie znacznej ilości nowych komórek. Najbezpieczniejszym i najrozsądniejszym wyjściem jest wizyta w salonie kosmetycznym i profesjonalny peeling kwasem migdałowym. Jednak przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności można pokusić się o wykonanie takiego zabiegu w warunkach domowych.

Kto powinien szczególnie zainteresować się zabiegiem jakim jest peeling kwasem migdałowym?

Praktycznie każda osoba, chcąca poprawić wygląd swojej skóry i widocznie ją odmłodzić. Szczególnie korzystnie wpłynie jednak na skórę osób z problemami z trądzikiem czy wypryskami.

Ze względu na bardzo silne działanie odradza się stosowanie kwasu migdałowego osobom z delikatną i szczególnie reaktywną skórą.

Co będzie potrzebne do przeprowadzenia peelingu kwasem w domu?

W zasadzie niewiele:

– specjalny zestaw z 40% roztworem kwasu migdałowego
– naturalne mydło bez dodatków (w tym barwników i substancji zapachowych)

Przed wykonaniem całego zabiegu dla bezpieczeństwa warto przeprowadzić „test” na małym fragmencie skóry. Dodatkowo pierwsze domowe zabiegi należy przeprowadzać stosunkowo małą ilością kwasu i przez jak najkrótszy czas.

Sam zabieg jest dość prosty

Zaczynamy go od dokładnego umycia i wytarcia do sucha skóry. Dla lepszego efektu można skorzystać ze spirytusu – pomoże on odtłuścić cerę. Następnie aplikujemy na nią roztwór kwasu. Możemy do tego wykorzystać zarówno pędzelek, jak i nasączony płatek kosmetyczny. Do wykorzystania punktowego idealnie nada się patyczek higieniczny. Peeling kwasem migdałowym można nakładać na całą twarz (zaczynając od czoła i oczywiście omijając okolice oczu), szyję czy dekolt, ale także wykonać go punktowo w miejscach po między innymi wypryskach, albo przebarwieniach.
Po nałożeniu roztwór kwasu powinien być trzymany na skórze 3-5 minut. Dla bezpieczeństwa zaleca się, aby w żadnym wypadku nie przedłużać tego czasu (brak odczuć takich jak rozgrzanie czy mrowienie, a także łuszczenia się skóry po zabiegu nie oznacza, że nie zadziałał). Ostatnim krokiem będzie zmycie kwasu ze skóry przy pomocy mydła – najlepiej w pełni naturalnego. Ma ono odczyn zasadowy, więc doskonale zneutralizuje działanie kwasu. Dla pewności najlepiej jest umyć skórę kilkukrotnie.

Tak wykonany zabieg z pewnością da widoczny efekt odmłodzenia i ogólnej poprawy jakości skóry. Peeling kwasem migdałowym powinien być jednak przeprowadzany rozsądnie, ponieważ takie stężenie kwasu potrafi zrobić krzywdę na przykład przy dłuższej niż zalecana aplikacji.

 

Możesz również polubić…